deszczowe_dni

Party w deszczowy dzień

 

Jesienna słota sprawia, że pogoda nie nastraja do spacerów a tym samym szukamy inspiracji na ciekawe zabawy z dzieciakami w domu. To doskonała okazja do deszczowych animacji w domu. Podpowiadamy co robić, gdy natchnienie się skończy  a wszystkie zabawki zostaną przez Wasze pociechy odłożone w kąt

Zobaczcie sześć oryginalnych zabaw, większośc z nich jest tania, prosta i możecie je przygotować samodzielnie, w domu.

deszczowe_dni

  1. MALOWANIE RĘKAMI – to świetny sposób na pobudzenie dziecięcej wyobraźni i rozwój sensoryczny. Będzie nam potrzebny bristol, farbki do malowania (najlepiej, hipoalergiczne), fartuszek lub „ubranka na straty”. Zabawę można urozmaicić pieczątkami z ziemniaka, wykonacie je wbijając foremki do ciastek w ziemniaka i usuwając pozostały obszar
  2. MAGICZNE PUDEŁKO –  wystarczy karton po pieluchach lub inny, wycinamy otwór, dzieciakom zasłaniamy oczy i zapraszamy do zabawy. W pudełku umieszczamy przedmioty o różnej fakturze. Rozpoczynamy zgadywankę. Młodszym dzieciom wystarczy samo wyciąganie przedmiotów z pudełka i poznawanie „nowych” skarbów.
  3. TRÓJWYMIAROWY OBRAZEK z pianek marshmallow – do stworzenia trójwymiarowego obrazka wystarczy nam karton, klej i pudełko pianek. Możemy ułożyć z nich imię dziecka lub wybrany kształt. Pianki mozna pomalować farbkami.
  4. MAGICZNE DŹWIĘKI – ta zabawa pozwoli nam rozwijać dziecko słuchowo. W pudełkach po kinderkach umieszczamy drobne przedmioty, najlepiej z róznych materiałów, guziki, monety, śrobki, ryż, makaron. Tworzymy po dwa takie same jajka. Potrząsamy i prosimy dziecko by wybrało jajko, wydające podobny dźwięk.
  5. BUTELKA SENSORYCZNA – wykorzystujemy zwykłą, zakręcaną plastikową butelkę i napełniamy ją drobiazgami, monety, korale, groch, szyszki, cekiny. Im różnorodniej tym lepiej. Nowa grzechotka gotowa!
  6. DOMOWY TEATRZYK –  do tej zabawy też możemy wykorzystać duże pudło. Wycinamy otwór i już mamy bazę dla pacynkowego show. Pacynki możemy stworzyć ozdabiając duże drewniane, kuchenne  łyzki lub drukując obrazki i przyklejając je do patyczków. W przedstawieniu moga także wystąpić ulubione maskotki naszych pociech.